Perspektywy rozwoju farmacji w Polsce

Szanowni Państwo!

Zarząd Ogólnopolskiej Sekcji Opieki Farmaceutycznej PTFarm przygotował dokument pt. Perspektywy rozwoju farmacji w Polsce do roku 2030. Celem niniejszego dokumentu jest wskazanie w jakim kierunku mogą rozwijać się usługi farmaceutyczne świadczone przez apteki ogólnodostępne w Polsce. Nie jest naszym celem wytyczenie drogi, ale jedynie wskazanie możliwości, to od farmaceutów-praktyków zależy jak będzie wyglądała apteka w Polsce za 10-20 lat.

Dokument stanowi pewnego rodzaju zbiór „marzeń, planów i życzeń” i w związku z tym nie uwzględniona w nim została obecna sytuacja prawna polskich aptek, bowiem to w jakim stopniu farmaceuci z aptek zechcą zmieniać rzeczywistość w jakiej pracują zależy nie tylko od nich samych, ale również od wielu czynników zewnętrznych związanych z polityką zdrowotną w Polsce.

Dlatego zdajemy sobie sprawę z faktu, iż wielu z proponowanych rozwiązań nie można wprowadzić „od razu”, ale może warto teraz zastanowić się, jakiego farmaceutę chcielibyśmy spotkać w aptece i jakich usług od Niego chcielibyśmy oczekiwać za 20-30 lat.

Będziemy wdzięczni za rozpowszechnienie niniejszej informacji do wszystkich osób zainteresowanych problematyką opieki farmaceutycznej.

 

Perspektywy rozwoju farmacji w Polsce do 2030 roku.pdf

 

Zapraszamy także na stronę Sekcji na FACEBOOKU: www.facebook.com/OgolnopolskaSekcjaOpiekiFarmaceutycznej

gdzie również możecie Państwo znaleźć powyższy dokument i dodać swoje komentarze.

 

Zachęcamy i zapraszamy do komentowania!

 

W imieniu Zarządu Ogólnopolskiej Sekcji Opieki Farmaceutycznej PTFarm

Przewodnicząca Zarządu Sekcji

dr hab. Agnieszka Skowron